DESPRE NOI --> ORGANIZARE --> Carieră

Concurs post Referent, clasa III, grad profesional debutant

Primăria comunei Mogoșești, organizează concurs la sediul din sat Mogoșești, comuna Mogoșești, județul Iași, cod poștal 707330, în data de 25.04.2017, ora 10,oo, proba scrisă și interviul în maxim 5 zile lucrătoare de la data susținerii probei scrise, pentru ocuparea postului vacant de:

1. Referent, clasa III, grad profesional debutant, compartiment Registrul agricol, fond funciar, cadastru:

Condiții de participare:

- studii liceale, respectiv studii medii liceale, finalizate cu diplomă de bacalaureat;

- cunoștințe operare pe calculator nivel mediu;

- fără vechime în specialitatea studiilor necesare exercitării funcției publice;

Dosarul de înscriere se va depune în termen de 20 zile de la publicarea anunțului în Monitorul Oficial al României, partea a III-a, la sediul Primăriei comunei Mogoșești și va cuprinde următoarele documente, în conformitate prevederilor art.49 din HG nr. 611/2008 pentru aprobarea normelor privind organizarea și dezvoltarea carierei funcționarilor publici, modificată și completată de HG nr. 1173/2008.

-copia actului de identitate și acte de stare civilă;

-formularul de înscriere, conform anexei nr. 3 la HG nr. 611/2008, modificată;

-copiile diplomelor de studii și ale altor cate care atestă efectuarea unor specializări;

-copia carnetului de muncă sau, după caz adeverință care să ateste vechimea în muncă și, după caz, în specialitate ?" număr pagini;

-cazierul judiciar /acesta poate fi înlocuit cu o declarație pe proprie răspundere, cu obligația de a completa dosarul de concurs cu originalul pe tot parcursul desfășurării concursului, dar nu mai târziu de 5 zile lucrătoare de la data la care a fost declarat admis în urma selecției dosarelor, sub sancțiunea neemiterii actului administrativ de numire).

-adeverință care să ateste starea de sănătate corespunzătoare;

-declarația pe propria răspundere sau adeverința care să ateste că nu a desfășurat activități de poliție politică.

Relații suplimentare se pot obține de la sediul Primăriei comunei Mogoșești, județul Iași și la tel. 0232294411.

Data creare: 27-03-2017 09:41:04